Zadanie tekstowe na ułamkach

Matematyka - Szkoła podstawowa - 6 klasa zobacz inne zadania z matematyki
0


Czteroosobowa rodzina za tydzięń pobytu w pensjonacie zapłaciła za noclegi 980zł.Ile trzeba zapłacić za trzy noclegi w tym pensjonacie za pobyt 24 uczniów?

flag offensive
pytanie zadano 4 lata temu
karcik998
60 pkt
add comment
1 odpowiedź:
0

0bliczam ile kosztuje nocleg dla 1 osoby
980:(4*7)=980:28=35 zł
Nocleg dla 1 osoby kosztuje 35 zł
obliczam ile zapłacą uczniowie
3*24*35=2520 Należy zapłacić 2520 zł

permanent link | flag offensive
answered 4 lata temu
roza
3702 pkt1
add comment


Czy ta odpowiedź Ci pomogła?   
Your answer:
You are now not logged in but you can answer first and then login

Jeżeli chcesz wstawić wzór matematyczny, możesz to łatwo zrobić. Sprawdź tutaj jak to zrobić.

toggle preview