Jakich wykroczeń przeciw 1 przykazaniu dotyczą podane fragmenty

Religia - Szkoła ponadgimnazjalna - 1 klasa zobacz inne zadania z religii
0


Jakich wykroczeń przeciw 1 przykazaniu dotyczą podane fragmenty:

  1. Ga 5, 19: Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą.

  2. Pwt 6, 14: Nie będziecie oddawali czci bogom obcym, spomiędzy bogów okolicznych narodów,Pwt 6, 15: bo Pan, Bóg twój, który jest u ciebie, jest Bogiem zazdrosnym, by się nie rozpalił na ciebie gniew Pana, Boga twego, i nie zmiótł cię z powierzchni ziemi.Pwt 6, 16: Nie będziecie wystawiali na próbę Pana, Boga waszego, jak wystawialiście Go na próbę w Massa. Pwt 6, 17: Będziecie pilnie strzec polecenia Pana, Boga waszego, Jego świadectwa i praw, które wam zlecił.

zgłoś naruszenie
pytanie zadano 16 miesięcy temu
Izkie
103 pkt
Dodaj komentarz
0

Nie będziesz miał bogów cudzych prze de mną czyli punkt 2 mówi sam za siebie :nie ma innego Boga i nie należy go wystawiać na próby ani się z Bogiem targować ale czcić Go całym swym sercem i duszą. Jeśli chodzi o pkt.1 to jest podobnie pijaństwo wiąże się zwykle z nieczystością i coraz częściej z nierządem często liczą się zaszczyty władza i pieniądze nikt z kręgu takich ludzi nie liczy się z Bogiem a wręcz coraz częściej sami uważają się za Bogów,jeśli już idą do kościoła to po to bo mają w tym jakiś interes aby zareklamować siebie lub swoją firmę lub pozycję bo nie mają się jak zareklamować z prostej przyczyny brak im mądrości tej która pochodzi od Boga.Tacy ludzie tak naprawdę nie pozostawią po sobie nic tylko zgliszcza często umierając tak jak żyli czyli w patologii.

link | zgłoś naruszenie
odpowiedzi udzielono 13 miesięcy temu
malgorzataossowska0101
110 pkt
Dodaj komentarz


Czy ta odpowiedź Ci pomogła?   
Twoja odpowiedź:
Nie jesteś zalogowany, ale możesz odpowiedzieć anonimowo.

Jeżeli chcesz wstawić wzór matematyczny, możesz to łatwo zrobić. Sprawdź tutaj jak to zrobić.

włącz/wyłącz podgląd